אסבסט והבריאות שלכם

אבק אסבסט עשוי לגרום מחלות ריאה וסרטן ריאה. בנוסף, ככל שהוא נמצא בשימוש שנים רבות יותר, כך ישלו סיכוי להישבר וליצור בעיות סביבתיות ובריאותיות. לאחר זיהוי הסכנות הבריאותיות באסבסט נאסר השימוש בו לבנייה ולתעשייה, והחלו פעולות פינוי.

איפה אפשר למצוא אסבסט?

החוק מורה על הסרת אסבסט מתוך אלפי בניינים אשר נבנו בשיטה הישנה. המשמעות היא שיש לבצע עבודות נרחבות במגוון מבנים, כגון:
-מבני ציבור
- גני ילדים
- מבני מגורים
- בתי ספר
- מוסדות להשכלה גבוהה
- מבנים המשמשים לצרכי חקלאות כמו לולים ורפתות
הסכנות הבריאותיות באסבסט מחייבות גורם מקצועי אשר ידאג לפינוי מתוך הערים, מסביבות פתוחות וממקומות צפופים.נושא איכות הסביבה ובריאות הציבור תופס מקום חשוב בשיח הציבורי, והאינטרס המשותף של הרשויות והאזרחים הוא לפעול למען פינוי האסבסט.
על מנת להסיר את האסבסט ולפנות אותו יש צורך בצוות מוסמך המכיר את הסכנות הבריאותיות. יתרה על כך, בזמן הוצאת האסבסט ופינויו לא ניתן להשתמש במבנה לכל אורך התקופה. עובדים העוסקים בפינוי אסבסט מבוטחים בפוליסה מיוחדת, ומנהל העבודה נדרש לגלות מיומנות,ולהשתמש בכל הידע והניסיון שברשותו על מנת לבצע את הפינוי במינימום זמן ומקסימום בטיחות.

כך תבחרו חברה לפירוק ופינוי אסבסט

לא קשה לתאר עד כמה הסכנות הבריאותיות באסבסט משפיעות על כל אחד מאיתנו. מצד שני, הפינוי של האסבסטהוא רק הצעד הראשון. אל תקלו ראש בפינוי האסבסט ובסכנות הבריאותיות המלוות אתהשימוש בו. בתום ניקוי המבנה או הבניין יש צורך בהחלפת האסבסט בחומרים יעילים ותקניים. גם כאן נכנסת לתמונה חברה מקצועית המחזיקה בציוד מתאים לפינוי אסבסט,להוספת חומרים אחרים, וליצירת סביבה בטוחה ותקנית.
לסיכום, בחירה שלחברה לפינוי אסבסט ומניעת סכנות בריאותיות צריכה לקחת בחשבון את השיקולים הבאים:
- מערך הצוותים והניסיון של מנהלי העבודה
-זמינות בכל חלקי הארץ
- עבודה מול מספר רבשל מועצות איזוריות
- עמידה בלוח זמנים
-פירוק ופינוי שלאסבסט כפי שנדרש בחוק
-קירוי חדש לגג שפורק בהתאם לצרכי הלקוח