מדריך לבניית מחסן איסכורית

  • עץ
  • פלסטיק
  • מתכת
  • פנלים מבודדים

שיקולים בבניית מחסן

בבניית מחסן חשוב לקחת מראש את גודל השטח ואת הפונקציונאליות. המחסן הכי קל לתכנון ובנייה עצמית הוא מפנלים מבודדים. הפנלים הללו הם למעשה שתי שכבות פח מתכת אשר ביניהן פוליסטרן מוקצף. במקום שכבות פח רגילות עדיף להשתמש באיסכורית, וכך לנצל יתרונות רבים.
איסכורית הוא השם המוכר של הפח הגלי, אותו ניתן לרכוש בצורת לוחות מעוגלים ומגולוונים.זהו חומר המשמש לכיסוי גגות קלים ותקרות, אך ניתן לנצל אותו לצורך ייצור סככות, מחיצות וכמובן בניית מחסנים. אלו היתרונות של בניית מחסן איסכורית:
א. מידות – כמו העץ או הפלסטיק, גם לוחות איסכורית מיוצרים במידות שונות ועל פי הזמנה.
ב. צבעים – מגוון לוחות האיסוכרית הוא אדיר, ולכן מלבד מחסן עמיד ושימוש ניתן ליהנות גם ממראה אסתטי מרשים. בין יתר הצבעים של האיסוכרית נמצאים הלבן, הירוק, הכסף, החום ועוד.
ג. עמידות – לוחות איסכורית עוברים תהליך של ציפוי בשכבת אבץ. גלוון מן הסוג הזה נועד לספק לאיסכורית ולמחסן כושר עמידות בפני גשם ורטיבות. יתרה על כך, בעזרת הגלוון ניתן למנוע חלודה, ולחדד את כושר האיטום והבידוד. בתום הגלוון עוברים הלוחות תהליך של צביעה בתנור, וזאת כדי למנוע התקלפות של הצבע לאורך זמן.
ד. הידבקות – אחד היתרונות הבולטים של האיסכורית הוא כושר הידבקות גבוה, בעזרתו ניתן ליהנות מאיטום אופטימאלי מפני מים וחומרים מזהמים. כאשר מדובר על בניית מחסן, יתרון זה מהווה שיקול משמעותי.
ה. אפשרויות שילוב לשיפור המחסן – מי שמעדיף בניית מחסן איסכורית עם חומרי גלם אחרים יגלה אפשרויות שילוב נהדרות כגון צמר זכוכית, צמר סלעים וקלקר לצורך הגברת הבידוד.

גג איסכורית למחסן

איסכורית בגג של המחסן מספקת קירוי ואיטום יעילים. לעומת הגגות הקלים אשר נבנו בעבר מאסבסט, וחשפו את בעלי המחסנים לסכנות בריאותיות, האיסכורית שומרת על התכונות ועל היתרונות מבלי לפגוע באדם.זו הסיבה שהאיסכורית נחשבת לאלטרנטיבה היעילה ביותר עבור בניית גגות קלים, וכעת גם עבור בניית מחסנים.
לסיכום, בין אם החלטתם לבנות מחסן לבדכם ובין אם אתם פונים אל אנשי מקצוע, קחו בחשבון את היתרונות המגוונים של האיסכורית. תוכלו להשתמש באיסכורית לצורך בניית המחסן כולו, או להעדיף לנצל את התכונות של הלוחות לצורך בניית הגג בלבד.